Vishay/Dale CMF65392K00FKBF
CMF65392K00FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF65392K00FKBF
Brief Description
RES 392K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65392K00FKBF.pdf
Availability of CMF65392K00FKBF
QUANTITY
CMF65392K00FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65392K00FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF65392K00FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)392k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65392K00FKBF
Related LinksCMF6539, CMF65392K00FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65392K00FKBF Details Description
Related parts for CMF65392K00FKBF
CONN HEADER 32POS .100 R/A TIN datasheet.pdf
OSC 3.3V PROG CMOS TRI ST 50PPM datasheet.pdf
SWITCH OPERATOR RECT 1 OR 2 POLE datasheet.pdf
LCD MOD GRAPH 240X64 WH TRANSM datasheet.pdf
22P MTA100 CONN ASSY RED LF datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 2A 48V datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 6PVH 4COL WK datasheet.pdf
6P 4C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf
CONN SC PLUG 2MM datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
MOD IR RCVR 33KHZ TOP VW SMD datasheet.pdf