Vishay/Dale CMF653M9200FKEB
CMF653M9200FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF653M9200FKEB
Brief Description
RES 3.92M OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF653M9200FKEB.pdf
Availability of CMF653M9200FKEB
QUANTITY
CMF653M9200FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF653M9200FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF653M9200FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92M
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF653M9200FKEB
Related LinksCMF653M, CMF653M9200FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF653M9200FKEB Details Description
Related parts for CMF653M9200FKEB
MULTIPLEXER DUAL 4IN 3ST 16SOP datasheet.pdf
CONN RECEPT 48POS R/A T/H datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 310MW SOD323F datasheet.pdf
IC POT DGTL 100K SERIAL 8-TDFN datasheet.pdf
SWITC ADJ PLUNGER SPDT 20A SCREW datasheet.pdf
IC RF TRANS LDMOST N-CH M243 datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS CABLE SKT datasheet.pdf
680UF 63V 12,5X25 datasheet.pdf