Vishay/Dale CMF653R0100FKEA
CMF653R0100FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF653R0100FKEA
Brief Description
RES 3.01 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF653R0100FKEA.pdf
Availability of CMF653R0100FKEA
QUANTITY
CMF653R0100FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF653R0100FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF653R0100FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.01
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF653R0100FKEA
Related LinksCMF653R, CMF653R0100FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF653R0100FKEA Details Description
Related parts for CMF653R0100FKEA
IC VOICEBND CODEC 5V 1CH 20TSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.75A 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 53POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CABLE CX4-CX4 DDR 4CH LSZH 30M datasheet.pdf
Connector Socket 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
LED T3 1/4 WG 520NM GREEN 24VDC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
OSC XO 31.7MHZ CMOS SMD datasheet.pdf