Vishay/Dale CMF653R9000FKRE
CMF653R9000FKRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF653R9000FKRE
Brief Description
RES 3.9 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF653R9000FKRE.pdf
Availability of CMF653R9000FKRE
QUANTITY
CMF653R9000FKRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF653R9000FKRE
Internal Part NumberEIS-CMF653R9000FKRE
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF653R9000FKRE
Related LinksCMF653R, CMF653R9000FKRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF653R9000FKRE Details Description
Related parts for CMF653R9000FKRE
IC GATE AND 1CH 2-INP SC-70-5 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS .100" R/A AU datasheet.pdf
CAP FILM 5600PF 20% 1.5KVDC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY 0-20V datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf