Vishay/Dale CMF65402R00BHBF
CMF65402R00BHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF65402R00BHBF
Brief Description
RES 402 OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65402R00BHBF.pdf
Availability of CMF65402R00BHBF
QUANTITY
CMF65402R00BHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65402R00BHBF
Internal Part NumberEIS-CMF65402R00BHBF
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)402
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65402R00BHBF
Related LinksCMF6540, CMF65402R00BHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65402R00BHBF Details Description
Related parts for CMF65402R00BHBF
MOD PWR ENTRY 3POS SW 10A PNL MT datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8SO datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 60POS .050" SMD datasheet.pdf
CONN FEMALE CONTACT 40A CRIMP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 5A GP20 datasheet.pdf
CAP CER 1300PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
IC MOD PWR HYBRID 600V 5A MOTOR datasheet.pdf
RES 511 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES SMD 0.0OHM JUMPER 1/20W 0201 datasheet.pdf
FIXED IND 3.7NH 150MA 1.2 OHM datasheet.pdf