Vishay/Dale CMF65422R00FKRE
CMF65422R00FKRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF65422R00FKRE
Brief Description
RES 422 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65422R00FKRE.pdf
Availability of CMF65422R00FKRE
QUANTITY
CMF65422R00FKRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65422R00FKRE
Internal Part NumberEIS-CMF65422R00FKRE
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65422R00FKRE
Related LinksCMF6542, CMF65422R00FKRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65422R00FKRE Details Description
Related parts for CMF65422R00FKRE
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 4A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf
CONN HDR 16POS 2.54MM T/H GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125" datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
PORTNOTE DESIGN KIT HDMI 2.0 datasheet.pdf
TV 19C 19#20 PIN PLUG datasheet.pdf
1000UF 10V 9.5X32 85C AXI datasheet.pdf