Vishay/Dale CMF65427R00DHBF
CMF65427R00DHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF65427R00DHBF
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 427 OHM 1.5W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF65427R00DHBF.pdf
Availability of CMF65427R00DHBF
QUANTITY
CMF65427R00DHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65427R00DHBF
Internal Part NumberEIS-CMF65427R00DHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)427
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65427R00DHBF
Related LinksCMF6542, CMF65427R00DHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65427R00DHBF Details Description
Related parts for CMF65427R00DHBF
MOTOR BRUSHED DC GEAR 3.9W 24V datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 100MA 10 OHM SMD datasheet.pdf
PROTECTOR SINGLE BIDIRECT 165V datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/8-48" CLEAR datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 30PPM 2X2.5 datasheet.pdf
CONN COAX JACK STR 75OHM SOLDER datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64TQFP datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf