Vishay/Dale CMF65453K00FKEA11
CMF65453K00FKEA11 picture photo
Mfg. Part Number
CMF65453K00FKEA11
Brief Description
RES 453K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65453K00FKEA11.pdf
Availability of CMF65453K00FKEA11
QUANTITY
CMF65453K00FKEA11 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65453K00FKEA11
Internal Part NumberEIS-CMF65453K00FKEA11
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)453k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65453K00FKEA11
Related LinksCMF65453, CMF65453K00FKEA11 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65453K00FKEA11 Details Description
Related parts for CMF65453K00FKEA11
RES SMD 1.1M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CROSS CONN BRIDGE 100POS RED datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 73.2 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 295 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 128POS SKT datasheet.pdf
PLINTH 4X24X18 LIGHT GRAY datasheet.pdf
FIXED IND 11NH 500MA 200 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 100V T/H datasheet.pdf