Vishay/Dale CMF65453R00FKBF
CMF65453R00FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF65453R00FKBF
Brief Description
RES 453 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65453R00FKBF.pdf
Availability of CMF65453R00FKBF
QUANTITY
CMF65453R00FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65453R00FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF65453R00FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)453
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65453R00FKBF
Related LinksCMF6545, CMF65453R00FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65453R00FKBF Details Description
Related parts for CMF65453R00FKBF
IC REG LDO 2.5V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 500MW DO35 datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 30 TYPE D 40POS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 1A 70V SMBG datasheet.pdf
INDICATOR 10MM FIXED RD 24V WIRE datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
INLINE TERMINAL datasheet.pdf
AM5 SWITCH 6A SPDT SIM RLLR LVR datasheet.pdf