Vishay/Dale CMF65475K00FHBF
CMF65475K00FHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF65475K00FHBF
Brief Description
RES 475K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65475K00FHBF.pdf
Availability of CMF65475K00FHBF
QUANTITY
CMF65475K00FHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65475K00FHBF
Internal Part NumberEIS-CMF65475K00FHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)475k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65475K00FHBF
Related LinksCMF6547, CMF65475K00FHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65475K00FHBF Details Description
Related parts for CMF65475K00FHBF
RES 36 OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 80A TO-247AD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 300V 15A TO262 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 768B OTP 28SDIP datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV DARLINGTON 4SMD datasheet.pdf
IC COMP QUAD 1.8V OD 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
FIXED IND 3NH 150MA 1 OHM SMD datasheet.pdf