Vishay/Dale CMF6547K500FKBF
CMF6547K500FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF6547K500FKBF
Brief Description
RES 47.5K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6547K500FKBF.pdf
Availability of CMF6547K500FKBF
QUANTITY
CMF6547K500FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6547K500FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF6547K500FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)47.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6547K500FKBF
Related LinksCMF6547, CMF6547K500FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6547K500FKBF Details Description
Related parts for CMF6547K500FKBF
IC DAC 12BIT SRL W/AMP 8DIP datasheet.pdf
LOCK CLIP STANDOFF .83" 3/8"DIA datasheet.pdf
IC REG LDO 8.5V 0.5A PPAK datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 93.1 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS .100" GOLD datasheet.pdf
IC FPGA 432 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.5K OHM 1% 10W datasheet.pdf