Vishay/Dale CMF654K7000FKEA
CMF654K7000FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF654K7000FKEA
Brief Description
RES 4.7K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF654K7000FKEA.pdf
Availability of CMF654K7000FKEA
QUANTITY
CMF654K7000FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF654K7000FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF654K7000FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF654K7000FKEA
Related LinksCMF654K, CMF654K7000FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF654K7000FKEA Details Description
Related parts for CMF654K7000FKEA
TERMINAL BLOCK 5MM 8POS PCB datasheet.pdf
RES SMD 4.99 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC GATE NAND 2CH 2-INP 8-XSON datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 15A AC datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT datasheet.pdf
SHLD MINIMIZER STR EXTENSION datasheet.pdf
DIODE MODULE 35V 120A 2TOWER datasheet.pdf
SCR FAST SWITCH 300A 600V T70 datasheet.pdf