Vishay/Dale CMF654K9900FKEB
CMF654K9900FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF654K9900FKEB
Brief Description
RES 4.99K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF654K9900FKEB.pdf
Availability of CMF654K9900FKEB
QUANTITY
CMF654K9900FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF654K9900FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF654K9900FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.99k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF654K9900FKEB
Related LinksCMF654K, CMF654K9900FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF654K9900FKEB Details Description
Related parts for CMF654K9900FKEB
RES SMD 24 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.8A TO-92 datasheet.pdf
MIC COND ANALOG OMNI -42DB datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 10.16MM datasheet.pdf
IC FPGA 69 I/O 84CPGA datasheet.pdf
Connector Socket 23 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 8POS THRUHL datasheet.pdf
Connector Header 16 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf