Vishay/Dale CMF654K9900FKEB
CMF654K9900FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF654K9900FKEB
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 4.99K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF654K9900FKEB.pdf
Availability of CMF654K9900FKEB
QUANTITY
CMF654K9900FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF654K9900FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF654K9900FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.99k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF654K9900FKEB
Related LinksCMF654K, CMF654K9900FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF654K9900FKEB Details Description
Related parts for CMF654K9900FKEB
CONN MALE COAX 3W3 SLD CUP TIN datasheet.pdf
IC SILICON SERIAL NUMBER 6-TSOC datasheet.pdf
POWER SUPPLY MOD 100-240VAC 5VDC datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 26.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 930MA 130 MOHM datasheet.pdf