Vishay/Dale CMF654M0200FKBF
CMF654M0200FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF654M0200FKBF
Brief Description
RES 4.02M OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF654M0200FKBF.pdf
Availability of CMF654M0200FKBF
QUANTITY
CMF654M0200FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF654M0200FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF654M0200FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.02M
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF654M0200FKBF
Related LinksCMF654M, CMF654M0200FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF654M0200FKBF Details Description
Related parts for CMF654M0200FKBF
MOSFET P-CH 400V 1.8A DPAK datasheet.pdf
CONN HEADER 50PS .100 SGL R/A AU datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2.1A 65 MOHM SMD datasheet.pdf
IC QUAD DIFF LINE DRVR 16-DIP datasheet.pdf
MONITOR W/SPLIT REMOTE MOD 120V datasheet.pdf
CONN INS SLEEVE STR 20-14AWG datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.25W 24VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
TERMINAL ZPS 2.5/1AN/QV/1 datasheet.pdf
600 VDC 3 POLE Y CONFIGURATION S datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf