Vishay/Dale CMF654R9900FKBF11
CMF654R9900FKBF11 picture photo
Mfg. Part Number
CMF654R9900FKBF11
Brief Description
RES 4.99 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF654R9900FKBF11.pdf
Availability of CMF654R9900FKBF11
QUANTITY
CMF654R9900FKBF11 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF654R9900FKBF11
Internal Part NumberEIS-CMF654R9900FKBF11
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.99
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF654R9900FKBF11
Related LinksCMF654R9, CMF654R9900FKBF11 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF654R9900FKBF11 Details Description
Related parts for CMF654R9900FKBF11
CONN IDC SOCKET 26 POS 30AU datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS 2MM VERT TIN datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 698K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT HSNG 12POS 1.5MM CRIMP datasheet.pdf
CONN PLUG 3 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 94VWM 152VC DO41 datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
15000UF 25V 30X40MM 85C 12000H datasheet.pdf