Vishay/Dale CMF65576K00FKEB11
CMF65576K00FKEB11 picture photo
Mfg. Part Number
CMF65576K00FKEB11
Brief Description
RES 576K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65576K00FKEB11.pdf
Availability of CMF65576K00FKEB11
QUANTITY
CMF65576K00FKEB11 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65576K00FKEB11
Internal Part NumberEIS-CMF65576K00FKEB11
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)576k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65576K00FKEB11
Related LinksCMF65576, CMF65576K00FKEB11 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65576K00FKEB11 Details Description
Related parts for CMF65576K00FKEB11
IC OPAMP TRANSIMP 90MHZ 8VSSOP datasheet.pdf
MODULE VF GRAPHIC DISPLAY 256X64 datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SSOP datasheet.pdf
POWER ENTRY MOD W/FLTR 2A M5 datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SCKT datasheet.pdf
HEATSHRINK 4"-6" BLACK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 120V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 121.109MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 140POS datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf