Vishay/Dale CMF655K3200FKEK
CMF655K3200FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF655K3200FKEK
Brief Description
RES 5.32K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF655K3200FKEK.pdf
Availability of CMF655K3200FKEK
QUANTITY
CMF655K3200FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF655K3200FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF655K3200FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)5.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF655K3200FKEK
Related LinksCMF655K, CMF655K3200FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF655K3200FKEK Details Description
Related parts for CMF655K3200FKEK
IC DSC 16BIT 24KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
RES SMD 383K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 2.5KV NP0 1808 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 500V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS FEMALE CRIMP datasheet.pdf
Crystal 50.0000MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLAN 200POS GOLD datasheet.pdf
RES 240 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 60.4 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf