Vishay/Dale CMF655K6200FKEA
CMF655K6200FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF655K6200FKEA
Brief Description
RES 5.62K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF655K6200FKEA.pdf
Availability of CMF655K6200FKEA
QUANTITY
CMF655K6200FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF655K6200FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF655K6200FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.62k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF655K6200FKEA
Related LinksCMF655K, CMF655K6200FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF655K6200FKEA Details Description
Related parts for CMF655K6200FKEA
MOSFET P-CH 20V 3.5A 8SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 3K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
RES SMD 107K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC CONV 8BIT SER/PAR ECL 32-QFN datasheet.pdf
CABLE SERIAL DE15-Y VOICE/DATA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
TVS DIODE 188VWM 301VC DO214AA datasheet.pdf
26500 41C 41#20 P TH RECP WC datasheet.pdf
Dual 40V complementary transistors in SOT23-6 IC datasheet.pdf