Vishay/Dale CMF655K6200FKEB11
CMF655K6200FKEB11 picture photo
Mfg. Part Number
CMF655K6200FKEB11
Brief Description
RES 5.62K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF655K6200FKEB11.pdf
Availability of CMF655K6200FKEB11
QUANTITY
CMF655K6200FKEB11 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF655K6200FKEB11
Internal Part NumberEIS-CMF655K6200FKEB11
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.62k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF655K6200FKEB11
Related LinksCMF655K6, CMF655K6200FKEB11 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF655K6200FKEB11 Details Description
Related parts for CMF655K6200FKEB11
FIXED IND 22UH 5.26A 24 MOHM TH datasheet.pdf
SENSOR 500PSIS 1/4 NPT 4-20MA datasheet.pdf
TERM BLK RCPT 18POS SIDE 5.08MM datasheet.pdf
THERMOSTAT 3100 SER HERMETIC UL datasheet.pdf
IC PCIE-TO-USB 2.0 CTRLR 128LQFP datasheet.pdf
RES 4.53K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.74M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS 2.54MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.2V 500MW SOD123 datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV 4CH TRANS 16SMD datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf