Vishay/Dale CMF656K3400FKRE11
CMF656K3400FKRE11 picture photo
Mfg. Part Number
CMF656K3400FKRE11
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 6.34K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF656K3400FKRE11.pdf
Availability of CMF656K3400FKRE11
QUANTITY
CMF656K3400FKRE11 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF656K3400FKRE11
Internal Part NumberEIS-CMF656K3400FKRE11
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF656K3400FKRE11
Related LinksCMF656K3, CMF656K3400FKRE11 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF656K3400FKRE11 Details Description
Related parts for CMF656K3400FKRE11
JUMPER-H1505TR/A2015R/H1505TR 2" datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HDR 44POS 0.100 SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 707.3527MHZ 6-CLCC datasheet.pdf