Vishay/Dale CMF656M6500FKBF
CMF656M6500FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF656M6500FKBF
Brief Description
RES 6.65M OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF656M6500FKBF.pdf
Availability of CMF656M6500FKBF
QUANTITY
CMF656M6500FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF656M6500FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF656M6500FKBF
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.65M
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF656M6500FKBF
Related LinksCMF656M, CMF656M6500FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF656M6500FKBF Details Description
Related parts for CMF656M6500FKBF
RES SMD 17.8 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RECEPT 100POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
RES SMD 56.2K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 9-18VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 100 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
HYDRAULIC HOSE ASSY 7 FT datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf