Vishay/Dale CMF656R3400FKBF70
CMF656R3400FKBF70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF656R3400FKBF70
Brief Description
RES 6.34 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF656R3400FKBF70.pdf
Availability of CMF656R3400FKBF70
QUANTITY
CMF656R3400FKBF70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF656R3400FKBF70
Internal Part NumberEIS-CMF656R3400FKBF70
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.34
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF656R3400FKBF70
Related LinksCMF656R3, CMF656R3400FKBF70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF656R3400FKBF70 Details Description
Related parts for CMF656R3400FKBF70
FAN AXIAL 60X20MM 24VDC WIRE datasheet.pdf