Vishay/Dale CMF6575R000BHRE
CMF6575R000BHRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF6575R000BHRE
Brief Description
RES 75 OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6575R000BHRE.pdf
Availability of CMF6575R000BHRE
QUANTITY
CMF6575R000BHRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6575R000BHRE
Internal Part NumberEIS-CMF6575R000BHRE
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6575R000BHRE
Related LinksCMF6575, CMF6575R000BHRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6575R000BHRE Details Description
Related parts for CMF6575R000BHRE
CONN HEADER 1POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 15V 30MA SOT323 datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 28.8VC LLP753B datasheet.pdf
DIODE ARRAY SBR 200V 20A TO220AB datasheet.pdf
POT 4.7K OHM 1/5W CARBON LINEAR datasheet.pdf
RES 51K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
350 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
RES 1.07M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf