Vishay/Dale CMF657R1500FKEB
CMF657R1500FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF657R1500FKEB
Brief Description
RES 7.15 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF657R1500FKEB.pdf
Availability of CMF657R1500FKEB
QUANTITY
CMF657R1500FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF657R1500FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF657R1500FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.15
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF657R1500FKEB
Related LinksCMF657R, CMF657R1500FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF657R1500FKEB Details Description
Related parts for CMF657R1500FKEB
IGBT 600V 17A 45W TO220FP datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 7.50MM 4POS PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A TO220AB datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 500V 1111 datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS C-MT datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V C0G RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 25V X7R 0612 datasheet.pdf
RES 24.3 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 14 14S datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 330VAC AXIAL datasheet.pdf