Vishay/Dale CMF658K2000JKR6
CMF658K2000JKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF658K2000JKR6
Brief Description
RES 8.2K OHM 1.5W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF658K2000JKR6.pdf
Availability of CMF658K2000JKR6
QUANTITY
CMF658K2000JKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF658K2000JKR6
Internal Part NumberEIS-CMF658K2000JKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±5%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF658K2000JKR6
Related LinksCMF658K, CMF658K2000JKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF658K2000JKR6 Details Description
Related parts for CMF658K2000JKR6
LED RED CLEAR 2SMD datasheet.pdf
FUSE GLASS 250MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 5.0MH PC MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
FERRITE BEAD 1500 OHM .20A 0805 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 3PS 22AWG .156 TIN datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Socket 58 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
ZLINX IO, 4AI datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 200MA 500 MOHM datasheet.pdf