Vishay/Dale CMF70124K00FKEB
CMF70124K00FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF70124K00FKEB
Brief Description
RES 124K OHM 1.75W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF70124K00FKEB.pdf
Availability of CMF70124K00FKEB
QUANTITY
CMF70124K00FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF70124K00FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF70124K00FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)124k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF70124K00FKEB
Related LinksCMF7012, CMF70124K00FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF70124K00FKEB Details Description
Related parts for CMF70124K00FKEB
IC SWITCH SPDT 8MSOP datasheet.pdf
BOARD EVAL W/DISCRETE INTERFACE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 50A D2PAK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE DIFF 4" H2O 8DIP datasheet.pdf
TERM SPLICE INS 1.5" datasheet.pdf
USB POWER SWITCH U-DFN2020-6 datasheet.pdf
ER 15C 15#16 PIN PLUG RTANG datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 39PF 250V 2% NP0 0805 datasheet.pdf