Vishay/Dale CMF70182K00FHEK
CMF70182K00FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF70182K00FHEK
Brief Description
RES 182K OHM 1.75W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF70182K00FHEK.pdf
Availability of CMF70182K00FHEK
QUANTITY
CMF70182K00FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF70182K00FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF70182K00FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)182k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF70182K00FHEK
Related LinksCMF7018, CMF70182K00FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF70182K00FHEK Details Description
Related parts for CMF70182K00FHEK
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 22POS GOLD PCB datasheet.pdf
CARD EDGE 70POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 450V 17A TO-220F datasheet.pdf
IC SYSTEM BASIS CHIP LIN 32-LQFP datasheet.pdf
CONNECTOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
RES 576K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HDR 80POS 1.27MM datasheet.pdf