Vishay/Dale CMF7022R000FKEA
CMF7022R000FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF7022R000FKEA
Brief Description
RES 22 OHM 1.75W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF7022R000FKEA.pdf
Availability of CMF7022R000FKEA
QUANTITY
CMF7022R000FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF7022R000FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF7022R000FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±1%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF7022R000FKEA
Related LinksCMF7022, CMF7022R000FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF7022R000FKEA Details Description
Related parts for CMF7022R000FKEA
MOD DIODE PWR 35A 120VAC ISO PNL datasheet.pdf
IC NVSRAM 16MBIT 70NS 36EDIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 88.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 100A TO220AB datasheet.pdf
IC BUFF/DVR NON-INVERT SC70-5 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 12A 8SOIC datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR datasheet.pdf
IC FPGA 432 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 600MA 100 MOHM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 125V datasheet.pdf