Vishay/Dale CMF7022R000FKEB
CMF7022R000FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF7022R000FKEB
Brief Description
RES 22 OHM 1.75W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF7022R000FKEB.pdf
Availability of CMF7022R000FKEB
QUANTITY
CMF7022R000FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF7022R000FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF7022R000FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±1%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF7022R000FKEB
Related LinksCMF7022, CMF7022R000FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF7022R000FKEB Details Description
Related parts for CMF7022R000FKEB
MOD PWR ENTRY 3A STD QC 1.5 PNL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
MODULE DDR2 SDRAM 4GB 240FDIMM datasheet.pdf
RES 121K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SAR W/ALERT 6SOT datasheet.pdf
GT32T0 TOUCH SCREEN COLOR RS422 datasheet.pdf
FERRITE CORE EP 250NH N87 datasheet.pdf
LED RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 2.54 WIRE WRAP datasheet.pdf