Vishay/Dale CMF7030R900FKEK70
CMF7030R900FKEK70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF7030R900FKEK70
Brief Description
RES 30.9 OHM 1.75W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF7030R900FKEK70.pdf
Availability of CMF7030R900FKEK70
QUANTITY
CMF7030R900FKEK70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF7030R900FKEK70
Internal Part NumberEIS-CMF7030R900FKEK70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30.9
Tolerance±1%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF7030R900FKEK70
Related LinksCMF7030R, CMF7030R900FKEK70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF7030R900FKEK70 Details Description
Related parts for CMF7030R900FKEK70
POLYSWITCH RUE SERIES 0.90A datasheet.pdf
SWITCH MINI SPDT HINGE LVR.187QC datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 44POS .156 datasheet.pdf
IGBT MOD TRENCH DUAL SOURCE SP4 datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 50VC SMB datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 4A SYNC 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 10V 10% 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CAP FILM 3900PF 5% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
10MM THREADED CABLE ASSY datasheet.pdf
150UF 50V 10X20MM 105C 6000H datasheet.pdf