Vishay/Dale CMF7033K333BEEK
CMF7033K333BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF7033K333BEEK
Brief Description
RES 33.333K OHM 1.75W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF7033K333BEEK.pdf
Availability of CMF7033K333BEEK
QUANTITY
CMF7033K333BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF7033K333BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF7033K333BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33.333k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF7033K333BEEK
Related LinksCMF7033, CMF7033K333BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF7033K333BEEK Details Description
Related parts for CMF7033K333BEEK
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8MSOP datasheet.pdf
IC XDCP SGL 256TAP 100K 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CURRENT TRANSFORMER .2-22A datasheet.pdf
IC TXRX RS232 ESD HP 24SOIC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 2.3136K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf