Vishay/Dale CMF703K3200FKRE
CMF703K3200FKRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF703K3200FKRE
Brief Description
RES 3.32K OHM 1.75W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF703K3200FKRE.pdf
Availability of CMF703K3200FKRE
QUANTITY
CMF703K3200FKRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF703K3200FKRE
Internal Part NumberEIS-CMF703K3200FKRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF703K3200FKRE
Related LinksCMF703K, CMF703K3200FKRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF703K3200FKRE Details Description
Related parts for CMF703K3200FKRE
RES SMD 59 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.2VC SOD123W datasheet.pdf
CONN HEADER BP 240POS 16COL GOLD datasheet.pdf
RES 130K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 75.9 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 6PF 5KV datasheet.pdf
OSC XO 4.1943MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf