Vishay/Dale CMF70448K00DEEA
CMF70448K00DEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF70448K00DEEA
Brief Description
RES 448K OHM 1.75W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF70448K00DEEA.pdf
Availability of CMF70448K00DEEA
QUANTITY
CMF70448K00DEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF70448K00DEEA
Internal Part NumberEIS-CMF70448K00DEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)448k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF70448K00DEEA
Related LinksCMF7044, CMF70448K00DEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF70448K00DEEA Details Description
Related parts for CMF70448K00DEEA
RES 27 OHM 1W 5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC OTP 4MBIT 90NS 32PLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 166MHZ 165CABGA datasheet.pdf
CAP CER 150PF 760VAC Y5T RADIAL datasheet.pdf
RES 59K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
3.81MM EURO PLUG RA ME GRN 7CKT datasheet.pdf