Vishay/Dale CMF704R3000FKBF
CMF704R3000FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF704R3000FKBF
Brief Description
RES 4.3 OHM 1.75W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF704R3000FKBF.pdf
Availability of CMF704R3000FKBF
QUANTITY
CMF704R3000FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF704R3000FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF704R3000FKBF
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.3
Tolerance±1%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF704R3000FKBF
Related LinksCMF704R, CMF704R3000FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF704R3000FKBF Details Description
Related parts for CMF704R3000FKBF
CAP TANT 220UF 6.3V 10% 2812 datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 2MHZ 8MSOP datasheet.pdf