Vishay/Dale CMF707K5000FKEB
CMF707K5000FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF707K5000FKEB
Brief Description
RES 7.5K OHM 1.75W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF707K5000FKEB.pdf
Availability of CMF707K5000FKEB
QUANTITY
CMF707K5000FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF707K5000FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF707K5000FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF707K5000FKEB
Related LinksCMF707K, CMF707K5000FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF707K5000FKEB Details Description
Related parts for CMF707K5000FKEB
CAP CER 18PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
MAX-LOC F3 3/4 .625-.750" STR datasheet.pdf
RES 6.26K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC GATE OR 1CH 2-INP 6-X2DFN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 2 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
IC FPGA 191 I/O 256FBGA datasheet.pdf
RES CHAS MNT 250 OHM 10% 114W datasheet.pdf