Vishay/Dale CMF707K9600DEBF
CMF707K9600DEBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF707K9600DEBF
Brief Description
RES 7.96K OHM 1.75W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF707K9600DEBF.pdf
Availability of CMF707K9600DEBF
QUANTITY
CMF707K9600DEBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF707K9600DEBF
Internal Part NumberEIS-CMF707K9600DEBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)7.96k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF707K9600DEBF
Related LinksCMF707K, CMF707K9600DEBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF707K9600DEBF Details Description
Related parts for CMF707K9600DEBF
IC MUX/DEMUX 8X1 16SOEIAJ datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS W/PINS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 12PF 1KV NP0 1210 datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 6AWG GREEN 100' datasheet.pdf
IC AMP CURRENT SENSE 10-MSOP datasheet.pdf
IC TRANSMITTER 10MSOP datasheet.pdf
1UF 250V 6.3X11 105C RAD datasheet.pdf