Vishay/Dale CMF709M9000FHBF
CMF709M9000FHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF709M9000FHBF
Brief Description
RES 9.9M OHM 1.75W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF709M9000FHBF.pdf
Availability of CMF709M9000FHBF
QUANTITY
CMF709M9000FHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF709M9000FHBF
Internal Part NumberEIS-CMF709M9000FHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.9M
Tolerance±1%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF709M9000FHBF
Related LinksCMF709M, CMF709M9000FHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF709M9000FHBF Details Description
Related parts for CMF709M9000FHBF
CONN PLUG 8POS W/PIN INSERT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 29POS 5A datasheet.pdf
RES 258K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1K OHM 1% 5W datasheet.pdf
5M EXTENSION CABLE - ROBOTIC datasheet.pdf
CAP ALUM 24000UF 100V SCREW datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 85V HALF BRDG datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP 3900 UF 20% 16 V datasheet.pdf