Vishay/Dale CMF709M9000FHR6
CMF709M9000FHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF709M9000FHR6
Brief Description
RES 9.9M OHM 1.75W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF709M9000FHR6.pdf
Availability of CMF709M9000FHR6
QUANTITY
CMF709M9000FHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF709M9000FHR6
Internal Part NumberEIS-CMF709M9000FHR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.9M
Tolerance±1%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF709M9000FHR6
Related LinksCMF709M, CMF709M9000FHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF709M9000FHR6 Details Description
Related parts for CMF709M9000FHR6
CONN HEADER .100 DUAL STR 60POS datasheet.pdf
RES SMD 45.3K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 80A D2PAK datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 50W 1% TO220 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48QFPN datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 16AWG BLK SHLD 500' datasheet.pdf
CONN BAND STRAP FLAT BOOT ADPTR datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 156.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
350 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
CRYSTAL 19.2MHZ 7PF SMD datasheet.pdf