Vishay/Dale CMF709R5300FKBF70
CMF709R5300FKBF70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF709R5300FKBF70
Brief Description
RES 9.53 OHM 1.75W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF709R5300FKBF70.pdf
Availability of CMF709R5300FKBF70
QUANTITY
CMF709R5300FKBF70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF709R5300FKBF70
Internal Part NumberEIS-CMF709R5300FKBF70
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.53
Tolerance±1%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF709R5300FKBF70
Related LinksCMF709R5, CMF709R5300FKBF70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF709R5300FKBF70 Details Description
Related parts for CMF709R5300FKBF70
CAP FILM 0.022UF 5% 50VDC 1210 datasheet.pdf