Cantherm CMFA3950104FNT
CMFA3950104FNT picture photo
Mfg. Part Number
CMFA3950104FNT
Brief Description
THERMISTOR NTC 100K OHM 1% 0603
Datasheet Download
CMFA3950104FNT.pdf
Availability of CMFA3950104FNT
QUANTITY
CMFA3950104FNT Order Process
Ship out your order
Specifications of CMFA3950104FNT
Internal Part NumberEIS-CMFA3950104FNT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C100k
Resistance Tolerance±1%
B Value Tolerance±1%
B0/50-
B25/503950K
B25/75-
B25/85-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Power - Max100mW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMFA3950104FNT
Related LinksCMFA395, CMFA3950104FNT Datasheet, Cantherm Distributor
CMFA3950104FNT Details Description
Related parts for CMFA3950104FNT
TRANS PNP 100V 2A E-LINE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 51 OHM 0606 datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS 5.08MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 2PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 50POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 66POS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf