Cantherm CMFA3970103JNT
CMFA3970103JNT picture photo
Mfg. Part Number
CMFA3970103JNT
Brief Description
THERMISTOR NTC 10K OHM 5% 0603
Datasheet Download
CMFA3970103JNT.pdf
Availability of CMFA3970103JNT
QUANTITY
CMFA3970103JNT Order Process
Ship out your order
Specifications of CMFA3970103JNT
Internal Part NumberEIS-CMFA3970103JNT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C10k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance-
B0/50-
B25/503970K
B25/75-
B25/85-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Power - Max100mW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMFA3970103JNT
Related LinksCMFA397, CMFA3970103JNT Datasheet, Cantherm Distributor
CMFA3970103JNT Details Description
Related parts for CMFA3970103JNT
CABLE SMA/BNC 60" RG-58 datasheet.pdf
IC 4-BIT BUS SWITCH 14-SOIC datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
CAP ARRAY 0.047UF 10V X5R 0508 datasheet.pdf
FIXED IND 25UH 213MA 2.64 OHM TH datasheet.pdf
RES 208K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN CODING PIN datasheet.pdf
SGE1510-2-0700L-500C datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 441MA 630 MOHM datasheet.pdf
RES 74.529 OHM .3W .005% AXIAL datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 42.5MM PANEL MOUNT datasheet.pdf