Cantherm CMFB4000104JNT
CMFB4000104JNT picture photo
Mfg. Part Number
CMFB4000104JNT
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERMISTOR NTC 100K OHM 5% 0805
Datasheet Download
CMFB4000104JNT.pdf
Availability of CMFB4000104JNT
QUANTITY
CMFB4000104JNT Order Process
Ship out your order
Specifications of CMFB4000104JNT
Internal Part NumberEIS-CMFB4000104JNT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
Standard Package4,000
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C100k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance-
B0/50-
B25/504000K
B25/75-
B25/85-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Power - Max200mW
Length - Lead Wire-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMFB4000104JNT
Related LinksCMFB400, CMFB4000104JNT Datasheet, Cantherm Distributor
CMFB4000104JNT Details Description
Related parts for CMFB4000104JNT
IC VOLTAGE MONITOR DUAL 14-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS 1/8 NPT 4-20MA datasheet.pdf
IC CLK SYNTHESIZER FP DUAL 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 5MM datasheet.pdf
HOOK AVIKRIMP TAPED (BB-819-08T) datasheet.pdf
RES 56 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.19K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CAP POLYMER 560UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf