Bourns Inc. CMH322522-15NML
CMH322522-15NML picture photo
Mfg. Part Number
CMH322522-15NML
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 15NH 450MA 160 MOHM
Datasheet Download
CMH322522-15NML.pdf
Availability of CMH322522-15NML
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CMH322522-15NML Order Process
Ship out your order
Specifications of CMH322522-15NML
Internal Part NumberEIS-CMH322522-15NML
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCMH322522 Series Material Declaration
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCMH322522
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance15nH
Tolerance±20%
Current Rating450mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)160 mOhm Max
Q @ Freq19 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant2.1GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMH322522-15NML
Related LinksCMH3225, CMH322522-15NML Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CMH322522-15NML Details Description
Related parts for CMH322522-15NML
CAP FILM 10000PF 2% 400VDC RAD datasheet.pdf
CABLE 2COND 20AWG BLK SHLD 5000' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
PWRBLADE R/A LF REC datasheet.pdf
IC JK TYPE POS TRG DUAL 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 5% 3W 6227 datasheet.pdf
RES 107 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 550MA 500 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.8A TO252-2 datasheet.pdf