Bel Fuse Inc. CN1020A10G20S6-040
CN1020A10G20S6-040 picture photo
Mfg. Part Number
CN1020A10G20S6-040
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 2C 2#16 S BY PLUG LC
Datasheet Download
CN1020A10G20S6-040.pdf
Availability of CN1020A10G20S6-040
QUANTITY
CN1020A10G20S6-040 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN1020A10G20S6-040
Internal Part NumberEIS-CN1020A10G20S6-040
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN1020A10G20S6-040
Related LinksCN1020A10, CN1020A10G20S6-040 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN1020A10G20S6-040 Details Description
Related parts for CN1020A10G20S6-040
MODULE SDRAM 512MB 168-DIMM datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
POT 2K OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
LED BASED T3 1/4 BLUE 28V POL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
POWER ENTRY FILTERED 3A SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL R/A 39POS datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 732 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf