Bourns Inc. CMH322522-1R2KL
CMH322522-1R2KL picture photo
Mfg. Part Number
CMH322522-1R2KL
Brief Description
FIXED IND 1.2UH 390MA 750 MOHM
Datasheet Download
CMH322522-1R2KL.pdf
Availability of CMH322522-1R2KL
QUANTITY
CMH322522-1R2KL Order Process
Ship out your order
Specifications of CMH322522-1R2KL
Internal Part NumberEIS-CMH322522-1R2KL
Material - CoreFerrite
Inductance1.2µH
Tolerance±10%
Current Rating390mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)750 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant100MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMH322522-1R2KL
Related LinksCMH3225, CMH322522-1R2KL Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CMH322522-1R2KL Details Description
Related parts for CMH322522-1R2KL
IC FILTER EMI 6LINE ESD FLIPCHIP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 3.5MM datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V TO92-3 datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1.8UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 54.9K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 1.43K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 267K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf