Bourns Inc. CMH322522-270KL
CMH322522-270KL picture photo
Mfg. Part Number
CMH322522-270KL
Brief Description
FIXED IND 27UH 80MA 5 OHM SMD
Datasheet Download
CMH322522-270KL.pdf
Availability of CMH322522-270KL
QUANTITY
CMH322522-270KL Order Process
Ship out your order
Specifications of CMH322522-270KL
Internal Part NumberEIS-CMH322522-270KL
Material - CoreFerrite
Inductance27µH
Tolerance±10%
Current Rating80mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)5 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant18MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMH322522-270KL
Related LinksCMH3225, CMH322522-270KL Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CMH322522-270KL Details Description
Related parts for CMH322522-270KL
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
HDWR ENDPLATE LEFT FOR SWITCH datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 215K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 1.1A 16QSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 3.09K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 60MA 16 OHM TH datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT PIN datasheet.pdf