Sensata Technologies/Airpax CMLBXB1-1REC4R-37512-60-V
CMLBXB1-1REC4R-37512-60-V picture photo
Mfg. Part Number
CMLBXB1-1REC4R-37512-60-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER
Datasheet Download
CMLBXB1-1REC4R-37512-60-V.pdf
Availability of CMLBXB1-1REC4R-37512-60-V
QUANTITY
CMLBXB1-1REC4R-37512-60-V Order Process
Ship out your order
Specifications of CMLBXB1-1REC4R-37512-60-V
Internal Part NumberEIS-CMLBXB1-1REC4R-37512-60-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesCML
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMLBXB1-1REC4R-37512-60-V
CMLBXB1-1REC4R-37512-60-V Details Description
Related parts for CMLBXB1-1REC4R-37512-60-V
SWITCH KNOB SQ 2-POS SPDT ILL datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 25V 20% 1210 datasheet.pdf
IC FIFO 8KX18 LP 10NS 64QFP datasheet.pdf
THERMAL GREASE 50CC TGREASE 2500 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CABLE CONN 3POLE datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CABLE RG-58 TO FME 17' RECPT datasheet.pdf
30" X 60" KIT GREEN datasheet.pdf