Sensata Technologies/Airpax CMLHPK111-38622-250-V
CMLHPK111-38622-250-V picture photo
Mfg. Part Number
CMLHPK111-38622-250-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
CMLHPK111-38622-250-V.pdf
Availability of CMLHPK111-38622-250-V
QUANTITY
CMLHPK111-38622-250-V Order Process
Ship out your order
Specifications of CMLHPK111-38622-250-V
Internal Part NumberEIS-CMLHPK111-38622-250-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesCML
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMLHPK111-38622-250-V
Related LinksCMLHPK111-, CMLHPK111-38622-250-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
CMLHPK111-38622-250-V Details Description
Related parts for CMLHPK111-38622-250-V
FUSE GLASS 10A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES SMD 1.96M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
MOD THYRISTOR/DIODE 2200V Y4-M6 datasheet.pdf
FILTER PERFORMANCE IEC INLET 12A datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 20VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS 1.25MM R/A SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .156" datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf