Vishay/Vitramon VJ0805D470KXCAJ
VJ0805D470KXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D470KXCAJ
Brief Description
CAP CER 47PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D470KXCAJ.pdf
Availability of VJ0805D470KXCAJ
QUANTITY
VJ0805D470KXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D470KXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D470KXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D470KXCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D470KXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D470KXCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D470KXCAJ
SLEEVE INSUL STRAIGHT 187" FLAG datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 16-20 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CA,62.5,12F,OFNP,MPO datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LEVEL R,Y,O,G datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
DSUB 25 M PCB R/A G50 ZINC datasheet.pdf
C/A, CXP MPO- LC, DUPLEX, 24F, O datasheet.pdf